تبلیغات
منابع فایل باز - مطالب فروردین 1396
 
منابع فایل باز
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : صد سو
مطالب اخیر
نویسندگان

پروژه و تحقیق-نوزایی شهری و شهر سالم در شهر سازی

 • پروژه و تحقیق-نوزایی شهری و شهر سالم در شهر سازی
  پروژه و تحقیق-نوزایی شهری و شهر سالم در شهر سازی دسته: فنی و مهندسی
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 673 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 65

  این تحقیق در مورد نوزایی شهری و شهر سالم در شهر سازی در 65 صفحه و در قالب ورد می باشد

  قیمت فایل فقط 7,000 تومان

  خرید

  شهر سالم اصطلاحی است در حوزه سلامت وبهداشت عمومی و طراحی شهری که بر تاثیر ونقش سیاست بر بهداشت بشر، تاکید دارد. در سال‌های اخیر اخباری مبنی بر ثبت و معرفی برخی شهرها همانند کاشان، مهریز، رشت، طبس، بیرجند و به عنوان شهر سالم در رسانه‌های گروهی منتشر شده و این در حالی است که اغلب این شهرها از انبوه آلودگی‌ها همچون آلودگی‌ صوتی، آلودگی محیطی و آلودگی هوا رنج می‌برند و مثلا در شهری همچون رشت، محیط زیست به‌شدت در حال تخریب است و رودخانه‌های آن عملا به کانال فاضلاب و محلی برای انباشت زباله تبدیل شده است.

  در گروه‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست شهری و نیز درمیان متخصصان شهرسازی و مدیریت شهری نیز هنوز تلاشی برای تعریف و شناسایی و افزایش آگاهی عمومی دراین زمینه صورت نگرفته و جای این سوال باقی است که اساسا شهر سالم چیست و چه زمینه و ضوابطی رامی توان برای یک شهر تعریف کرد تا به عنوان یک شهر سالم شناخته شود.

  «شهر سالم» اصطلاحا حرکتی مداوم در راستای ایجاد و بهبود محیط فیزیکی و اجتماعی شهر و گسترش منابع جامعه است؛ به نحوی که به مردم امکان دهد در اجرای تمام فعالیت‌ها و تحقق تمام ظرفیت‌های زندگی به طور دوجانبه از یکدیگر حمایت کنند.

  شهر سالم اصطلاحی است در حوزه سلامت و بهداشت عمومی و طراحی شهری که بر تاثیر و نقش سیاست بر بهداشت بشر، تاکید دارد.

  ایده شهر سالم در شکل امروزین آن، برگرفته از اقدامات سازمان بهداشت جهانی درباره سلامت شهرها و روستاهاست که به سال ۱۹۸۶ اعلام شد. هرچند تاریخ دقیق این ایده به اواسط قرن ۱۹ میلادی بازمی‌گردد اما با توسعه وحدت اروپایی و سرانجام شکل‌گیری اتحادیه اروپا این ایده بین‌المللی به سرعت مبدل به راهی شد درراستای اعمال سیاست‌های بهداشت عمومی دراروپا و در سال‌های اخیر تلاش‌های سازمان بهداشت جهانی در بخش‌های مختلف جهان از جمله در کانادا و بخش‌هایی از امریکای لاتین به گونه دیگری شکل گرفته و گسترش یافته است. ایده‌یی که اکنون در برخی از این مناطق به عنوان «جماعت‌های سالم» مطرح است وجایگزینی برای شهر سالم تلقی می‌شود.

  سازمان بهداشت جهانی شهر سالم را این گونه تعریف کرده است: «شهر سالم شهری است که به طور مداوم درراستای ایجاد و توسعه محیط زیست فیزیکی و اجتماعی و توسعه منابع همکاری و مشارکت تلاش می‌کند به نحوی که مردم را قادر سازد به‌طور دوجانبه از یکدیگر در اجرای تمامی کارکردهای زندگی و ارتقای تحقق حداکثر توان نهفته خود، حمایت کنند.»

  ازآنجا که اندازه‌گیری منظم شاخص‌های ضروری، ایجاد استانداردها و تشخیص و تعیین میزان تاثیر هر بخش جامعه بر سلامت امری دشوار است، در برخی مناطق همانند اروپا ارزیابی مشکلات بهداشت و سلامت یک بخش الزامی در اجرای هرگونه طرح توسعه وعمران عمومی است.

  هم‌اکنون شبکه‌های بی‌شماری از شهرهای سالم در سطح بین‌المللی و به ویژه در منطقه اروپا وجود دارد اما هدف و موضوع کلیدی درهمه این شبکه‌ها، کسب اطمینان از این است که استانداردها و ارزیابی‌های بهداشت و سلامت در تمامی مدیریت‌های شهری و طراحی شهری وشهرسازی به طور دقیق مورد توجه و بررسی قرار گرفته باشد. به عنوان نمونه «شهرسازی و سلامت» موضوع روز جهانی سلامت در سال ۲۰۱۰ بود. شهر سالم از نظر سازمان بهداشت جهانی، بخش‌های گسترده از مباحث زیست محیطی و مدیریت شهری همانند کیفیت هوا، تغییرات آب و هوایی، مسکن و ساختمان، بهداشت روانی و حمل و نقل شهری را دربرمی‌گیرد که هریک از این بخش‌ها نیز زیرمجموعه‌های خود را دارند که به تفصیل و جداگانه مورد توجه قرار می‌گیرند.

  همچنین یکی از ابزارهای مهم در توسعه سلامت وبهداشت عمومی در شهرها توسعه کارآفرینی اجتماعی است.

  دریک توضیح کوتاه «شهر سالم» پروژه‌یی است برای ایجاد یک حرکت جهانی که می‌کوشد تمامی مسوولان و مقامات محلی را در توسعه سلامت از رهگذر روندی از اقدامات سیاسی و اجتماعی، افزایش ظرفیت‌ها، تحولات نهادی و همکاری براساس برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های نوآورانه درگیر کند.

  در مجموع، هدف‌های بنیادین درحرکت‌های «شهر سالم» عبارتند از ایجاد محیط حمایتگرانه از سلامت و بهداشت عمومی دستیابی به کیفیت زندگی برای همه تامین نیازهای بنیادین بهداشت و سلامت برای همه و تامین منابع برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی.

  هم‌اکنون حدود ۹۰ شهر در سراسر جهان، تنها در بخش اروپایی شبکه شهر سالم سازمان بهداشت جهانی عضویت دارند.

  مهم‌ترین هدف این شبکه مشخصا تمرکز به مقوله سلامت در تمامی فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دولت‌ها در شهرهاست. سلامت موضوعی است فراگیر که مقامات دولتی و محلی، با توجه به قدرت حمایت از پروژه‌هایی در زمینه سلامت و بهداشت شهروندان، نقش منحصر به فردی دررهبری این فعالیت‌ها دارند.

  جنبش یا برنامه «شهر سالم» بر ارتقای جامع و سیاستگذاری‌های سیستماتیک و طراحی برای سلامت درزمینه‌های زیر تاکید دارد:

  ضرورت بررسی و تمرکز بر فقر شهری و نابرابری شهروندان از نظر امکانات سلامت

  ضرورت توجه به گروه‌های آسیب‌پذیر شهری

  ضرورت رشد مدیریت‌های مشارکتی

  توجه به عوامل و موانع اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی در بخش سلامت و بهداشت

  سرمایه اجتماعی مجموعه ای از هنجارهای اجتماعی است که از طریق ارتباط متقابل شهروندان با مجموعه مدیریت شهری ایجاد می شود، بر این اساس، مدیریت شهری باید سلامت اجتماعی ، روانی، جسمی و... شهروندان را تأمین نماید. چنین فعالیتی باعث افزایش احساس مسئولیت وجدان شهروندان برای حفظ سلامت شهری می گردد. سلامت شهری وسرمایه اجتماعی از طریق تعامل و کنش های متقابلی که مجریان با شهروندان دارند؛ منجربه بسط هنجارهای اجتماعی سلامت در اذهان شهروندان می گردد.

  ارتباط سرمایه اجتماعی با سلامت شهری شهروندان از طریق پارامترهایی چون اعتماد و تعامل متقابل،افزایش روح جمعی نسبت به آینده شکل می گیرد. در ایران به خاطر سیاست زدگی غلط مدیران این ارتباط تاحدی به هدر رفته است. هدف از ارتباط این دو پدیده تدوام تعامل شهروندان و مسئولان برای کاهش هزینه های بی جهت در مورد سلامت شهری و تقویت هنجارهای موثر بر سلامتی است. این هدف همراه با نظارت مستمر و نهادینه کردن ارزش های سلامتی در اذهان شهروندان شکل می گیرد.
  سرمایه اجتماعی از طریق تأثیرات بافتی و ترکیبی بر سلامتی و طول عمر شهروندان در قالب الگوهای دوستی،آسودگی و اعتماد اجتماعی شهروندان با یکدیگر، تماس اجتماعی با دوستان و رفع فشارهای روحی و کاهش احساس ناتوانی از داشتن سلامت، و... شکل می گیرد.
  تاثیرات ترکیبی سرمایه اجتماعی چون رشد نهادهای بورکراتیک، تمرکز و تخصص در تشکیل یک دولت رفاه، پیروی مصّرانه افرادسیاسی از برنامه های سلامتی ، ترویج الگوهای مشارکت طلبانه شهروندان در حوزه سلامت ،آموزش الگوهای رفتارسلامت گونه ، اختصاص بودجه مازاد حکومت به امر سلامت شهروندان،کاهش نابرابری های بهداشتی، قومیتی و... بر سلامت شهروندان اثر گذار است در یک جامعه مدنی ،سرمایه اجتماعی مرتبط با سلامتی از طریق توسعه و بسط آگاهی های بهداشتی و نهادینه نمودن الگوهای مثبت سلامتی ، افزایش اعتماد فردی، منجمد سازی رفتارهای غلط برخورد با بیماری بر سلامت و میزان سعادت فردی اثرگذار است.
  سرمایه اجتماعی از طریق سعادت فردی و جمعی ، و زندگی هدفدار جامعه از همان سنین کودکی بر طول عمر افراد،اثر می گذارد؛ در حوزه اجرایی، آموزش یک روش مشوق برانگیز زندگی نوعی منفعت سرمایه اجتماعی سلامت شهری محسوب می گردد؛ که از طریق اجرای یک برنامه ریزی و مشارکت مستمر به سمت یک زندگی سالم، اذهان شهروندان را باید تشویق کرد. کیفیت زندگی بهتر و سالم تر، انسجام اجتماعی شهروندان در حوزه مشارکت مستمر رعایت تندرستی و سلامتی از منافع اساسی دیگر سرمایه اجتماعی بر سلامت است

  قیمت فایل فقط 7,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : نوزایی شهری و شهر سالم در شهر سازیشهر سالمنوزایی شهریمعماری شهریتوسعه پایدار شهریشهرسازی و معماری

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دانلود پاورپوینت تئوری بدهی ها و حقوق صاحبان سهام

 • دانلود پاورپوینت تئوری بدهی ها و حقوق صاحبان سهام
  دانلود پاورپوینت تئوری بدهی ها و حقوق صاحبان سهام دسته: حسابداری
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 1936 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 54

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی با عنوان تئوری بدهیها وحقوق صاحبان سهام در حجم 54 اسلاید همراه باتصاویر و توضیحات کامل ویژه ارائه کلاسی درس تئوری حسابداری رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

  قیمت فایل فقط 9,500 تومان

  خرید

  عنوان: دانلود پاورپوینت تئوری بدهی ها و حقوق صاحبان سهام

  دسته: حسابداری (ویژه ارائه کلاسی درس تئوری های حسابداری)

  فرمت: پاورپوینت

  تعداد اسلاید: 54 اسلاید

  این فایل در زمینه " تئوری بدهی ها و حقوق صاحبان سهام " می باشد که در حجم 54 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل با فرمت پاورپوینت تهیه شده است که می تواند به عنوان سمینار درس تئوری حسابداری رشته حسابداری مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر می باشد:

  تعریف بدهی

  عوامل شناسایی بدهی

  چارچوب نظری هیئت استانداردهای بین المللی حسابداری

  تعیین ارزش بدهی ها

  ذخیره و بدهی احتمالی

  ماهیت ارزش ویژه

  تعریف حقوق صاحبان سهام(ارزش ویژه)

  حقوق مالکان

  مقدمه ای بر تئوری های صاحبان سرمایه

  تئوریهای حقوق صاحبان سرمایه


  تئوری مالكــانه
  Proprietor Theory

  تئوری شخصیت حسابداری (واحد تجاری)        Entity Theory

  تئوری حقوق مازادResidual Equity Theory

  تئـوری وجـوه   Fund Theory

  تئوری مدیریت Commander Theory

  تئوری های حقوق صاحبان سرمایه در یک نگاه 

  جمع بندی تئوری های مربوط به حقوق صاحبان سهام

  طبقه بندی حقوق صاحبان سهام در مالکیت انفرادی و شرکت های تضامنی

  منابع

  پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

  قیمت فایل فقط 9,500 تومان

  خرید

  برچسب ها : دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی درس تئوری های حسابداری , دانلود پاورپوینت تئوری بدهی ها وحقوق صاحبان سهام , تعریف بدهی , عوامل شناسایی بدهی , تئوریهای حقوق صاحبان سرمایه , مقدمه ای بر تئوری های صاحبان سرمایه , تئوری مالكــانه Proprietor Theory , تئوری شخصیت حسابداری (واحد تجاری) Entity Theory , تئوری حقوق مازادResidual Equity Theory , تئـوری وجـوه Fu

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار

 • بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار
  بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار دسته: روان شناسی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 16 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 28

  این بررسی با شیوه مطالعه پس رویدادی به ارزیابی عوامل بروز جرم وموانع پیشگیرانه آن از دیدگاه زنان زندانی سرپرست خانوار زندانهای خوزستان در سال 1384 می پردازدجامعه آماری شامل تمام زندانیان زن در شش ماهه پایان سال است که به هر دلیلی سرپرستی خانوار خودرا برعهده دارند؛ لذاذ جامعه ونمونه آماری پژوهش یکسان می باشد

  قیمت فایل فقط 2,500 تومان

  خرید

  بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار

  چکیده: این بررسی با شیوه مطالعه پس رویدادی به ارزیابی عوامل بروز جرم وموانع پیشگیرانه آن از دیدگاه زنان زندانی سرپرست خانوار زندانهای خوزستان در سال 1384 می پردازد.جامعه آماری شامل تمام زندانیان زن در شش ماهه پایان سال است که به هر دلیلی سرپرستی خانوار خودرا برعهده دارند؛ لذاذ جامعه ونمونه آماری پژوهش یکسان می باشد.

  روش تحقیق تبیینی- علی با تکنیک پرسشنامه ومصاحبه با مددجویان بوده که به سنجش میزان اثرگذاری عوامل بروز جرم با 28 آیتم عاملی مادری، پدری، والدینی، فردی واقتصادی به عنوان متغیرهای مستقل اثرگذار برمتغیر وابسته(جرم زنان) پرداخته شد. با روش آماری رگرسیون چند متغیره سطح وشیب اثرات متغیرهای عاملی در بروز جرم زنان بررسی وبا فن تحلیل مسیر نمایه این اثرگذاری ترسیم گردید. با کمک این تکنیک نیز رابطه مداخله گرایانه متغیر مستقل ثانویه(رفاه اجتماعی خانوار) با فاکتورهای عاملی سنجیده شد.آیتم های متغیر مداخله گر متشکل از سواد مددجویان ومادرانشان، تعداد خانوار ومیزان درآمد ریالی با توجه به سرپرستی خانوار بودند.فرضیه های پژوهش با فرض تاثیر متغیرهای عامل مادری، پدری، والدینی، فردی واقتصادی به ترتیب درجه اثرات با شیب بتا در تحلیل رگرسیونی متغیرها بودند.آزمون آماری فرضیه ها نشان داد عامل اقتصادی بالاترین ضریب اثر (بتا48%) وبعد ازآن به ترتیب عامل مادری 42%، پدری 40%، والدینی 39% و عامل فردی 36% در بروز جرم زنان نقش داشته؛ رد فرضیه های پژوهش در سطح معنا داری معین با ضریب اطمینان98% بدست آمد. شیب اثر تعدیل گرانه متغیر مداخله گر بر متغیرهای مستقل به ترتیب به میزان 14/0- بر فاکتورهای مادری،، پدری35/0- ، اقتصادی30/0- ،آموزشی 25/0- وفردی 14/0- بودند. تحلیلهای آماری نشان داد با وجود اهمیت الگو پذیری جنسیتی دختران از مادر وفرض اثرگذاری بیشتر فاکتورهای جرمزای مادری برزنان بزهکار ولی این عوامل اقتصادی بودندکه بالاترین شیب اثرگذاری رابر بروز جرم زنان سرپرست خانوار داشته اند. این امر موقعیت خاص وتعهدآور زنان مجرم را به عنوان سرپرستان خانوار خود نشان می دهد.

  مقدمه:

  مطالعه علل و عوامل وقوع جرایم در جامعه همواره از مشغله های ذهنی – علمی پژهشگران آسیب شناسی اجتماعی بوده است . با کشف اولیه این عوامل ، کوشش در طبقه بندی آنها دومین گام جامعه شناسان می باشد . در این میان پدیده ی مهم مطالعه در حوزه ی آسیب شناسی جنسیت محرمان زن همیشه در پرده ای از راز و حریم عفت آلود نهفته است که خود باعث نوعی عدم شناخت و دامن زدن به به پاره ای از کج اندیشی ها و تحلیل های عرض آلود بر ضد جنیست زن از قدیم الایام بوده است تا بو بودن جنیست و مسائل و البته به آن درجامعه شرقی ایران و. سایپکتبوتیه نظر کردن به زن به عنوان نماینده ی سمبلیک این تابو هر گونه مطالعه در این حوزه را سرکوب ، منکوب ، غیر لازم ، انگ آلود ، مغرضانه و به دور از حریم عفت جامعه می داند ، هر چند این تابو گرایی میراث دار گذشته در حال نابودی است ولی برای ورود به حوزه ی مطالعات زنان پژوهش های بیشتری را لازم می داند . زنان را به عنوان عضوی همانند مردان در جامعه به علل خاصی با آسیبها و انحرافات روبرو بوده اند . بویژه زمانی که به هر دلیل سرپرستی خانواده را نیز عهده دارباشند . هدف مهم این بررسی مطالعه و کشف عوامل اصلی بزهکاری زنان سرپرست خانوار و طبقه بندی آنها در زندان سپیدار اهواز از دید خود زندانیان و هم چنین زمینه ها و راهکاری پیشگیری و بطور کلی موانع بروز جرم زنان می باشد.

  قیمت فایل فقط 2,500 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار , بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار , عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار , بررسی عوامل بروز جرم در زنان , عوامل بروز جرم در زنان , دانلود و بررسی عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار , پروژه عوامل بروز جرم در زنان سر پرست خانوار , زنان سرپرست خانوار , عوامل وموانع جرم , رگرسیون چندمتغیره , تحلیل مسیر , زندانیان زن خوزستانی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون)

 • پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون)
  پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون) دسته: معماری
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 5693 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 35

  دانلود فایل پاورپوینت خانه شیشه ای(فیلیپ جانسون)،در حجم 35 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون) ،در حجم 35 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

  بخشی از متن:
  فیلیپ جانسون Philip Johnson، معمار، مورخ معماری، موزه­دار، گردآورنده آثار هنری و یکی از شخصیت­های برجسته معماری و طراحی قرن بیستم، 25 ژانویه، در سن 98 سالگی در خانه معروف شیشه­ای خویش، در New Canaan ، Connecticut درگذشت.

  فیلیپ جانسون، معمار نوآوری که آسمان­خراش­های شیشه­ای را رواج داد و بعدها با طرح­های جسورانه و نوستالژیک پست­مدرن قالب­های پیشین خویش را در هم شکست، طی 50 سال، یکی از تأثیرگذارترین چهره­های معماری و طراحی آمریکا بوده است، بطوری­که بسیاری از ساختمان­های آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم بر اساس اصول معماری بنیان نهاده شده توسط او، ساخته شده­اند.
  طرح خانه ی جانسون معمولا با خانه ی فارنزوورت اثر میس ون در رو مقایسه می شود، فیلیپ جانسون یکی از دوستان و طرفداران میس بود و مطمئنا با طرح خانه ی فارنزوورت آشنایی داشت، اگرچه خانه ی خودش زودتر از آن به اتمام رسیده بود.
  این دو خانه ،علی رغم تشابهات واضح ،دارای تفاوت هایی اساسی در کانسپت خود هستند،در حالی که خانه ی فارنزوورت،ترکیبی از پلان های شناور است،خانه ی جانسون،مکعبی ریشه دوانده در خاک می باشد.

  عنصر مشخصه ی آن نه شیشه هایی که ساختمان را احاطه کرده،بلکه یک استوانه ی آجری،شامل شومینه و حمام است که از یک کف آجری برخاسته و به داخل سقف نفوذ می کنئ.این فرم عمودی قوی ،همچون دیرکی در داخل سایت فرو رفته و توجه بیننده را به دید و منظر اطراف آن جلب می کند.در رابطه با این موضوع ،خانه بیشتر مدیون فرانک لوید رایت می باشد تا میس ون در رو.جانسون این طرح را به یک مکعب (اردوگاه)تشبیه کرده،یعنی آتش و سکویی روی زمین که از آنجا می توان با آسودگی طبیعت را مشاهده کرد.
  و...

  فهرست مطالب:
  معرفی معمار
  ایده طرح
  جانسون و شیشه
  سبک معماری
  معرفی خانه شیشه ای و ویژگیهای آن
  تصاویر و نقشه

  این فایل با فرمت پاورپوینت در 35 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

  هدیه محصول:
  فایل پاورپوینت فرانک لوید رایت(32 اسلاید)

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون) , دانلود پاورپوینت خانه شیشه ای(فیلیپ جانسون) , خانه شیشه ای(فیلیپ جانسون) , تحلیل و بررسی خانه شیشه ای , پاورپوینت معرفی خانه شیشه ای , پاورپوینت معرفی فیلیپ جانسون , فیلیپ جانسون , پاورپوینت خانه شیشه ای(فیلیپ جانسون) , پاورپوینت خانه شیشه ای

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پاورپوینت تجربه های اجرایی کارهای ساختمانی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بروشور جدید محلول رویش موی دکتر نوروزیان در سال 1396و ارائه آموزش و معرفی محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان به همراه تجویز مناسب-فرمول

 • بروشور جدید محلول رویش موی دکتر نوروزیان در سال 1396و ارائه آموزش و معرفی محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان به همراه تجویز مناسب-فرمول
  بروشور جدید محلول رویش موی دکتر نوروزیان در سال 1396و ارائه آموزش و معرفی محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان به همراه تجویز مناسب-فرمول دسته: داروسازی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 693 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 15

  فرمول جدید و ویژه سال 1396 بروشور جدید محلول رویش موی دکتر نوروزیان در سال 1396و ارائه آموزش و معرفی محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان به همراه تجویز مناسب

  قیمت فایل فقط 6,900 تومان

  خرید

  فرمول جدید و ویژه سال 1396

  بروشور جدید محلول رویش موی دکتر نوروزیان در سال 1396و ارائه آموزش و معرفی محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان به همراه تجویز مناسب آرام فرمول جدید 1396آرام

  محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان

  از شما عزیزان خواهشمندیم بعد از دریافت این بروشور آموزشی و اتمام مرحله اول درمان و برای سفارش و تهیه دارو از مرحله دوم به بعد لطفا از طریق تماس تلفنی و یا ارسال اس ام اس {پیامك} اقدام كنید و از حضور در داروخانه به دلیل ازدحام و بی نظمی اجتناب كنید. 

  پاورپوینت رویش مو و تجویز محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیان فرمول جدید


  از شما عزیزان خواهشمندیم بعد از دریافت این بروشور آموزشی و اتمام مرحله اول درمان و برای سفارش و تهیه دارو از مرحله دوم به بعد لطفا از طریق تماس تلفنی و یا ارسال اس ام اس {پیامك} اقدام كنید و از حضور در داروخانه به دلیل ازدحام و بی نظمی اجتناب كنید. 

  محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیاناز شما عزیزان خواهشمندیم بعد از دریافت این بروشور آموزشی و اتمام مرحله اول درمان و برای سفارش و تهیه دارو از مرحله دوم به بعد لطفا از طریق تماس تلفنی و یا ارسال اس ام اس {پیامك} اقدام كنید و از حضور در داروخانه به دلیل ازدحام و بی نظمی اجتناب كنید. 

  محلول رویش موتوقف کامل ریزش مومحلول دکتر نوروزیان محلول رویش موی دکتر نوروزیان توقف کامل ریزش مو با محلول دکتر نوروزیان درمان کچلی سررشد موریزش مورویش مودکتر نوروزیان محلول رویش مومحلول رشد مومحلول ریزش مو,

  محلول رویش مو و توقف کامل ریزش موی دکتر نوروزیاناز شما عزیزان خواهشمندیم بعد از دریافت این بروشور آموزشی و اتمام مرحله اول درمان و برای سفارش و تهیه دارو از مرحله دوم به بعد لطفا از طریق تماس تلفنی و یا ارسال اس ام اس {پیامك} اقدام كنید و از حضور در داروخانه به دلیل ازدحام و بی نظمی اجتناب كنید. 

  این دارو موثرترین و جدیدترین برای موارد زیر می باشد:

  داروی رویش موی دکتر نوروزیان

  داروی جدید رویش موی دکتر نوروزیان

  داروی جدید ضد ریزش موی دکتر نوروزیان

  محلول جدید رویش موی سر دکتر نوروزیان

  تجویز مناسب محلول رویش مو

  ترین تجویز برای جلوگیری از ریزش مو

  ترین تجویز برای رویش مجدد مو

  ترین تجویز برای تقویت مجدد مو

  ترین تجویز برای کچلی ارثی و رویش مجدد مو

  داروی ضد ریزش موی دکتر نوروزیان

  داروی ضد ریزش موی سر دکتر نوروزیان

  داروی رویش موی سر دکتر نوروزیان

  محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  محلول ریزش موی سر دکتر نوروزیان

  محلول ریزش موی دکتر نوروزیان

  محلول ریزش موی سر دکتر حامد نوروزیان

  محلول ضد ریزش موی دکتر حامد نوروزیان

  محلول جدید جلوگیری از ریزش موی دکتر حامد نوروزیان

  تونیک گیاهی جدید رویش مو دکتر نوروزیان

  محل داروخانه دکتر نوروزیان

  تلفن داروخانه دکتر نوروزیان

  سایت داروخانه دکتر نوروزیان

  فروشگاه داروخانه دکتر نوروزیان

  خرید محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  فروش محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  تهیه محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  اخذ محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  جدیدترین محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  بهترین محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  مدرن ترین محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  موثرترین محلول رویش موی سر دکتر نوروزیان

  شامپو رویش مجدد مو

  رویش مجدد مو با داروهای گیاهی

  رویش مجدد مو با سیر

  داروی رویش مجدد مو

  رویش مجدد مو در طب سنتی

  تونیک های گیاهی ضدریزش و رویش مو دکتر نوروزیان

  جدیدترین تونیک های گیاهی ضدریزش و رویش مو دکتر نوروزیان 

  ترین تونیک های گیاهی ضدریزش و رویش مو دکتر نوروزیان

  آدرس داروخانه دکتر نوروزیان

  رویش مجدد مو تضمینی

  بهترین قرص تقویت مو

  قرص ریزش مو اکوفن

  بهترین قرص برای رشد سریع موی سر

  ترین داروی گیاهی ریزش مو

  ترین داروی گیاهی رویش مو

  ترین داروی گیاهی تقویت مو

  ترین داروی گیاهی رشد مو

  ترین داروی گیاهی رفع کچلی

  دکتر نوروزیان داروساز

  دکتر نوروزیان پوست و مو

  اینستاگرام دکتر نوروزیان

  قرص فیناستراید برای ریزش مو

  رویش مو با محلول دکتر حامد نوروریان

  مشخصات دکتر نوروزیان

  دراگ استور دکتر نوروزیان

  آدرس داروخانه دکتر نوروزیان

  کانال تلگرام دکتر نوروزیان

  محلول دکتر نوروزیان

  دکتر حامد نوروزیان پوست و مو

  درمان ریزش مو دکتر نوروزیان

  مطب دکتر نوروزیان پوست و مو

  کانال تلگرام دکتر حامد نوروزیان

  رویش موی سر

  رشد موی سر

  تقویت موی سر

  دکتر نوروزیان

  محلول رویش مو 

  دکتر حامد نوروزیان 

  حامد نوروزیان

  کچلی ارثی

  محلول کاملا گیاهی

  محلول رویش مو دکتر نوروزیان

  حامد نوروزیان

  ترین محلول

  داروخانه دکتر نوروزیان

  دکتر

  دکتر حامد نوروزیان

  ترین دارو رویش

  ترین قرص رویش مو

  رویش مو دکتر نوروزیان

  محلول رویش مو

  مو نوروزیان

  ترین روش جلوگیری از ریزش مو

  قیمت فایل فقط 6,900 تومان

  خرید

  برچسب ها : داروی رویش موی دکتر نوروزیان , داروی جدید رویش موی دکتر نوروزیان , داروی جدید ضد ریزش موی دکتر نوروزیان , محلول جدید رویش موی سر دکتر نوروزیان , تجویز مناسب محلول رویش مو , ترین تجویز برای جلوگیری از ریزش مو , ترین تجویز برای رویش مجدد مو , ترین تجویز برای تقویت مجدد مو , ترین تجویز برای کچلی ارثی و رویش مجدد مو , داروی ضد ریزش موی دکتر نوروزیان , داروی ضد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پاورپوینت نمودار تعادلی آهن وكربن FEC

 • پاورپوینت نمودار تعادلی آهن وكربن FEC
  پاورپوینت نمودار تعادلی آهن وكربن FEC دسته: پاورپوینت
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: zip
  حجم فایل: 1122 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 36

  دانلود نمودار تعادلی آهن وكربن FEC تحقیق نمودار تعادلی آهن وكربن FEC مقاله نمودار تعادلی آهن وكربن FEC نمودار تعادلی آهن وكربن FEC

  قیمت فایل فقط 6,500 تومان

  خرید

  نوع فایل:  ppt _ pptx

  ( قابل ویرایش )


   قسمتی از محتوی متن پاورپوینت :

  تعداد اسلاید : 36 صفحه

  نمودار تعادلی آهن وكربن FE-C INTRODUCTION فولادها گروهی از آلیاژهای آهن- كربن وعناصر دیگرند كه بیشترین كاربرد را در صنعت دارند.
  یكی از مهمترین دلایلی كه فولادها كاربرد زیادی در صنعت دارند این است كه می توان به وسیله روشهای مختلف عملیاتهای حرارتی طیف وسیعی از خواص گوناگون را در فولادها به وجود آورد.
  به عنوان مثال اگر فولادی با 8/0 درصد كربن را به مدت 24 ساعت در 1000 درجه سانتی گراد حرارت دهیم و سپس به آهستگی در طول 24ساعت آن را به دمای 25 درجه سانتیگراد برسانیم وسرد كنیم آنگاه فولاد یادشده دارای استحكام تسلیم 448 مگا پاسكال خواهد بود.
  حال اگر همان فولاد را یك ساعت در دمای 1000 درجه سانتیگراد حرارت دهیم و سپس خیلی سریع آن را به وسیله آب تا دمای 25 درجه سانتی گراد سرد کنیم آنگاه استحكام تسلیم فولاد یاد شده تا 2070 مگا پاسكال افزایش یافته و انعطاف پذیری تا 1درصد كاهش می یابد.
  پس می توان به این نتیجه رسید كه كاربرد وسیع فولادها ناشی از خواص كاملأ متنوع آنهاست كه به كمك تغییر درصد كربن ودرصد عناصر آلیاژی ویا تغییر نوع عملیات حرارتی امكان پذیر است.
  نمودارتعادلی آهن- كربن(Fe-C) : نمودار تعادلی آهن كربن راهنمایی است كه به كمك آن می توان روشهای مختلف عملیات حرارتی را بررسی ومطالعه كرد.
  شكل شماره 1 نمودار آهن كربن را برای درصدهای مختلف كربن از صفر تا 7 درصد نشان میدهد.
  فولادها آلیاژهای آهن كربن و عناصر دیگر بوده كه دارای كمتر از 2 درصد كربن هستند.
  بنابراین قسمتی از نمودار كه دارای كمتر از 2 درصد كربن است بیشترین اهمیت را درباره عملیات حرارتی فولادها دارد.
  آلیاژهایی كه بیشتر از 2 درصد كربن داشته باشند به چدن موسوم اند.
  شكل شماره 1 در واقع شامل دونمودار است .
  خط ممتد، تعادل بین فازهای مختلف آهن و سمنیت(Fe3-C) و خط منقطع تعادل بین فازهای مختلف آهن وگرافیت یا كربن آزاد را مشخص می كند.
  نمودارآهن – سمنیت جهت مطالعه و بررسی عملیات حرارتی فولادها مناسبتراست و در مقابل عملیات حرارتی چدنها بیشتر براساس نمودار آهن- گرافیت استوار است.
  شكل شماره 1 ساختار بلوری وخواص آهن خالص: آهن عنصری چند شكلی است.
  بدین معنی كه در فشار یك اتمسفر با افزایش دما شبكه بلوری آهن تغییر می كند.

  دریافت فایل بعد از پرداخت

  قیمت فایل فقط 6,500 تومان

  خرید

  برچسب ها : دانلود نمودار تعادلی آهن وكربن FEC , تحقیق نمودار تعادلی آهن وكربن FEC , مقاله نمودار تعادلی آهن وكربن FEC , نمودار تعادلی آهن وكربن FEC

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پرسشنامه احساس ناکامی (Entrapment)

 • پرسشنامه احساس ناکامی (Entrapment)
  پرسشنامه احساس ناکامی (Entrapment)
  دسته: علوم انسانی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 9 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 3

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  پرسشنامه احساس ناکامی (Entrapment) در 3 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمتdoc

  پرسشنامه احساس ناکامی توسط گیلبرت و آلن در سال 1998 و بر اساس نظریه جایگاه اجتماعی ساخته شده است. تحقیقات گسترده ای بر مبنای این پرسشنامه از آن سال انجام شده و رابطه آن با ناامیدی، افسردگی، خودکشی، اختلال استرس پس از صانحه و ... به تأیید رسیده است. همچنین در بیشتر تحقیقات انجام شده پرسشنامه احساس ناکامی بهمراه پرسشنامه احساس شکست مورد استفاده قرار می­گیرد. ضریب پایایی به روش آلفای کرونباخ برای کل آزمودنی ها 93/0 محاسبه شد.

  پرسشنامه مذکور توسط ترصفی، کلانتر کوشه و لستر در سال 92 بر جمعیت  306 نفری ایرانی هنجار شده است که نتایج پایایی و روایی آن در هنجار ایرانی در ذیل آمده است.

  این پرسشنامه در ابتدا به فارسی ترجمه گردیده و پس از انجام اصلاحات به زبان اصلی ان یعنی انگلیسی بازگردانده شد. سپس نسخه دوم با نسخه اول تطبیق داده شد و موارد مورد نیاز تحت نظارت چند تن از اساتید دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی اصلاح گردید.

  این پرسشنامه حاوی 16 سؤال بوده و 2 خرده مقیاس به نام­های احساس ناکامی درونی و احساس ناکامی بیرونی دارد.

  ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه)

  تعداد گویه ها:                   16

  تعداد مولفه:                     مولفه دارد (ذکر شده در معرفی پرسشنامه)

  روایی و پایایی:                 دارد

  نحوه نمره گذاری:             دارد

  منبع:                               دارد (به شیوه APA)

  نوع فایل:                         WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نمونه آزمون ویسکانسین WCST

 • نمونه آزمون ویسکانسین WCST
  نمونه آزمون ویسکانسین WCST
  دسته: علوم انسانی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 1454 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 7

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  نمونه آزمون ویسکانسین WCST همراه با شرح و تفسیر

  مشخصات « نمونه آزمون ویسکانسین WCST همراه با شرح و تفسیر»

  نمونه کارت: دارد

  شرح و تفسیر: دارد

  نوع فایل: word

  کارکردهای اجرایی اصطلاحی است که تمامی فرآیندهای شناختی پیچیده راکه در انجام تکالیف هدف مدار دشوار یا جدید ضروری هستند در خود جای می دهد. و شامل توانایی ایجاد درنگ یا بازداری پاسخ خاص و به دنبال آن برنامه ریزی توالی های عمل و حفظ بازنمایی ذهنی تکالیف بوسیله حافظه کاری است. اصطلاح کارکردهای اجرایی به مجموعه وسیعی از فرآیندهای فراشناختی آگاهانه از قبیل برنامه ریزی، جست وجو سازمان یافته، کنترل تکانه، رفتار هدفمند، بازنمایی اهداف، نگهداری مجموعه، به کارگیری راهکارهای انعطاف پذیر، توجه انتخابی، کنترل توجهی، شروع اعمال سیالی و روانی و ارزیابی خود و عملکرد اشاره می کند.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پرسشنامه ابتکار و نوآوری شغلی

 • پرسشنامه ابتکار و نوآوری شغلی
  پرسشنامه ابتکار و نوآوری شغلی
  دسته: علوم انسانی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 16 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 3

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  پرسشنامه ابتکار و نوآوری شغلی

  روش نمره گذاری و تفسیر

  این پرسشنامه دارای 6 سوال بوده که طیف پاسخ دهی به این سوالات با همدیگر متفاوت می باشد. به عبارتی، گزینه ای در یک سوال ممکن است با همان گزینه در سوال دیگر امتیاز متفاوتی داشته باشد

  روایی و پایایی

  از آنجا که پرسشنامه ی مذکور، استاندارد هستند و بارها در تحقیقات پژوهشگران استفاده شده است، بنابراین روایی آن‌ها به طور خود به خود تأیید شده است. در پژوهش ضرغامی و همکاران (1391)، برای سنجش میزان پایایی پرسشنامه نیز از روش آلفای کرونباخ استفاده شد که میزان آن برای پرسشنامه خلاقیت و انگیزه به کارگیری نوآوری در شغل با استفاده از نرم افزار اِس پی اِس اِس، 812/0 به دست آمد.

  منبع: مقیمی، سیدمحمد، 1388، سازمان و مدیریت: رویکردی پژوهشی، چاژ نهرات، انتشارات ترمه.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پروژه و تحقیق- معرفی پستهای فشار قوی

 • پروژه و تحقیق- معرفی پستهای فشار قوی
  پروژه و تحقیق- معرفی پستهای فشار قوی دسته: برق ، الکترونیک و مخابرات
  بازدید: 4 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 44 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 50

  این فایل درمورد معرفی پستهای فشار قوی در 50 صفحه در قالب ورد می باشد

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  معرفی پستهای فشار قوی

  برای بالا بردن ولتاژ بمنظور انتقال انرژی الكتریكی به فواصل دور ( برای انتقال برق به فواصل دور ـ همانطور كه گفته شد ـ ولتاژ را بالا می برند تا تلفات خط انتقال پایین بیاید ) و همچنین برای پایین آوردن ولتاژ بمنظور رساندن آن به سطح قابل مصرف بوسیله مصرف كننده ها و همچنین برای اتصال دادن دو شبكه فشار قوی بكار می رود . ترانسفورماتور اول را افزاینده ، ترانسفورماتور دوم را كاهنده و ترانسفورماتور آخری را كوپلاژ می نامند . تفاوت ترانس یا ولتاژ با ترانس قدرت در آن است كه درترانس ولتاژ یا جریان نمونه ای از ولتاژ یا جریان مورد نظر گرفته می شود و مقدار آن كاهش داده می شود و در هر لحظه ولتاژ یا جریان ثانویه تابع ولتاژ یا جریان اولیه می باشد . ولی در ترانسفورماتور قدرت چون ثانویه به بار متصل است كه تعیین كننده است  توان تأمین شده توسط اولیه ، بستگی به توان خواسته شده در ثانویه دارد .

  3ـ2) ترانس زمین :

  هرگاه شبكه ای از یك مثلث یك طرف ترانسفورماتوری تغذیه نماید برای ایجاد

  نقطة نوترال و زمین نمودن آن از ترانسفورماتور زمین كه بصورت زیگزاك سیم پیچی شده است استفاده می گردد .

  4ـ2) جبران كننده ها :

  در جریان متناوب هادیهای منتقل كننده انرژی الكتریكی ، ترانسفورماتورها، مصرف كننده از قبیل موتورها ، كوره های الكتریكی لامپهای گازی و حتی بوبین ها كم و بیش یك نوع مصرف كننده سلفی هستند و باعث ایجاد اختلاف فاز بین جریان و ولتاژ می شوند . با بالا رفتن اختلاف فاز بین جریان و ولتاژ ( ) شبكه ، ضریب توان ( ) شبكه كم شده و كاهش ( ) تأثیرات زیر را برجای می گذارد .

  1ـ درانتقال یك توان ثابت با كوچك شدن ضریب توان ، توان دواته بزرگ شده در نتیجه مقدار مؤثر جریان خط I افزایش پیدا می كند كه این افزایش جریان اثرات زیانباری بدنبال خواهد اشت : الف : بزرگ شدن سطح مقطع رسانه ها و كابلهای انتقال انرژی و در نتیجه بالارفتن هزینه  ب: حجیم شدن دیگر تجهیزات از قبیل كلیدها و فیوزها ، دستگاههای امدازه گیری و وسائل حفاظتی و .. متعاقب آن افزایش هزینه .

  2ـ عدم توانایی استفاده از تمام قدرت ترانسفورماتور ، زیرا برای تأمین توان دواته (pw) باید : ( ظاهری ) داشته باشیم كه هرقدر  كمتر باشد نیاز به ps بیشتری داریم .

  3ـ افزایش افت اختلاف سطح درترانسفورماتورها و در نتیجه مشكل شدن كار رگولاتور ولتاژ در ترانسفورناتور و ثابت نگهداشت ولتاژ در نیروگاه می شود .

  4ـ افزایش تلفات در ترانسفورماتورها

  5ـ كاهش راندمان ترانسفورماتورها و ضریب بهره تأسیسات الكتریكی

  به دلیل فوق سعی بر این است كه تأسیسات الكتریكی با ضریب توان خوب و حتی الامكان نامی خودشان كار كنند برای تصحیح و اصلاح ضریب توان

  راههای ذیل موجود است :

  الف : محدود كردن توان دواته : در این روش قدرت موتورها متناسب با قدرت ماشینهای افزار انتخاب شوند . بعبارت دیگر قدرت موتورها بزرگتر از قدرت مكانیكی كه از موتور گرفته می شود و كاری كه انجام می دهد نباشد .

  ب: جبران توان دواته توسط همفاز كننده دوار كه خود بردو نوع است . همفاز كننده سنكرون و همفاز كنندة آسنكرون كه هر دوی آنها قابل استفاده جهت بهبود بخشیدن به وضع ضریب توان در شبكه بدون بار یا با بار ـ استفاده كرد .

  ج: جبران كننده توسط خازن : یكی از راههای فنی ـ اقتصادی جهت اصلاح ضریب قدرت شبكه استفاده از خازن می باشد بدین ترتیب كه بصورت موازی با بار قرار داده می شود .

  بدنیست در اینجا اشاره ای هم به راكتورها شود اصولاً راكتورها در پستهای فشار قوی به دو صورت نصب می گردد :

   1ـ سری : برای محدود كردن جریان اتصال كوتاه

  2ـ موازی برای تغییر ضریب قدرت و اصولاً برای كاهش ولتاژ در شرایط اضطراری شبكه استفاده می شود . یا درمواقعیكه خطوط طولانی فشار قوی بدون بار بوده و بخاطر خاصیت خازنی ، ولتاژ شبكه بمقدار زیادی افزایش یافته باشد كه

  در این حالت از راكتور استفاده می شود .

  5ـ2) تأسیسات جانبی

  تأسیسات جانبی پست شامل موارد زیر می باشد :

  1ـ اطاق فرمان                                                      (Control room)

  2ـ اطاق رله                                                        (Relay room)

  3ـ اطاق باطریخانه                                     (Battry room)

  4ـ دیزل ژنراتور اضطراری                          (Emergency generator)

  5ـ تابلوی توزیع AC (A.C distribution)

  6ـ تابلوی توزیع DC (D.C distribution)

  7ـ باتری شارژر                                                  (Battry charger)

  8ـ روشنائی اضطراری                               (Emergency lighting)

  9ـ روشنایی محوطه                                    (Switch yard lighting)

  10ـ تأسیسات زمین كردن و حفاظت در مقابل صاعقه(shield wire)

  اساسی ترین قسمت یك پست فشار قوی سوئیچگیر می باشد كه اكنون به شرح مفصل قسمتهای مختلف سوئیچگیر می پردازیم .

  1ـ3) باسبار یاشین (BUS BAR)

  تعریف شین : وسیله ایست جهت جمع و توزیع انرژی الكتریكی بصورت همزمان بدین معنی كه فیدرهای ورودی و خروجی و سیم ها و كابلهای یك پست و همچنین ترانسفورماتورها و سایر تجهیزات یك سوئیچگیر تحت یك ولتاژ ثابت بوسیله یك هادی به نام شین در هر فاز به هم اتصال می یابند . می توان گفت كه تمام انرژی ها و ترانسفورماتورها و سیمها و كابلهای یك نیروگاه یا یك تبدیلگاه كه ولتاژ مساوی دارند با یك شمش یا یك رسانا بنام شین در هر فاز بهم وصل می‌شوند . شین وسیله جمع آوری و پخش انرژی در آن واحد است .

  جنس شین ممكن است از مس یا آلومینیم باشد آلومینیم در برابر مس دارای خواص به شرح زیر است ك استقامت استاتیكی آلومینیم از مس بیشتر است . تحمل مكانیكی مس و آلومینیم باهم برابر است .

  ازدیاد درجه حرارت به واسطه ازدیاد شدت جریان و یا جریان اتصال كوتاه در

  آلومینیم كمتر است . آلومینیم درموقع جرقه زدن و سوختن ایجاد خاكستر زیاد نمی كند و چون جسم باقیمانده هادی الكتریسیته نمی باشد به مقره ها و پایه های عایقی شین آسیب نمی رساند .

  مس درمقابل بخار گوگرد خیلی حساس است و  معایب مهم آلومینیم : اكسیداسیون سطحی ، فرورفتن در اثر فشار و اثر الكترولیتی شدید . در جداول1و2 مهمترین مشخصات و خواص فلز و آلومینیم و مس آورده شده است .

  1ـ1ـ3) انواع شین از نظر شكل ظاهری

  1ـ شین تخت یا تسمه ای كه معمولاً از جنس مس می باشد و بیشتر در سطح ولتاژ 20kv مورد استفاده قرار می گیرد از مزایای این توع شین این است كه اتصالات و برقراری انشعابات به سهولت و بدون استفاده از كلمپ مخصوص انجام می پذیرد .

  2ـ شین طنابی : كه هم جنس مس و آلومینیم ساخته می شود . شكل ظاهری آن شبیه س

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پستهای فشار قوی , پست فشارقوی , كلیدهای فشار قوی باسبار یا شین , انواع پست های فشار قوی , برق فشار قوی , ترانسفورماتور قدرت , معرفی پستهای فشار قوی , ترانس زمین , برق و قدرت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کاویتاسیون در پمپها و راههای جلوگیری از آن

 • کاویتاسیون در پمپها و راههای جلوگیری از آن
  کاویتاسیون در پمپها و راههای جلوگیری از آن دسته: مکانیک
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 3276 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 55

  این فایل در مورد کاویتاسیون در پمپها و راههای جلوگیری از آن در 55 صفحه در قالب ورد میباشد

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

   کاویتاسیون در پمپها و راههای جلوگیری از آن

  کاویتاسیون عبارتست از تشکیل حباب هایی از بخار سیال که معمولاً در نواحی کم فشار در داخل سیال تولید می شوند و متعاقب آن متلاشی شدن حباب ها پس از افزایش فشار سیال. این متلاشی شدن با تمرکز انرژی در یک نقطه خاص، آن هم بصورت یک جت سیال در کسری از ثانیه عمل کرده و باعث وارد آوردن ضربه ای شدید با دما و فشار نقطه ای بسیار بالا به سطوح داخلی پمپ (معمولاً پروانه) شده و در صورت تداوم آسیب های شدیدی شبیه به خوردگی pitting بر سطح باقی می گذارد.

  کاویتاسیون پدیده ای است که در سرعتهای بالا باعث خرابی و ایجاد گودال در سطح می گردد . گاهی در یک سیستم هیدرولیکی به علت بالا رفتن سرعت‚فشار منطقه ای پائین می اید و ممکن است این فشار به حدی پائین بیاید که برابر فشار بخار سیال در آن شرایط باشد و یا در طول سرریز یا حوضچه خلاءزایی در اثر وجود ناصافیها و یا ناهمواریهای کف سرریز خطوط جریان از بستر خود جدا شده و بر اثر این جداشدگی فشار موضعی در منطقه جداشدگی کاهش یافته و ممکن است که به فشار بخار سیال(فشار بخار فشاری است که در ان مایع شروع به جوشیدن کرده و با بخار خود به حالت تعادل می رسد) برسد . در این صورت بر اثر این دوعامل بلافاصله مایعی که در آن قسمت از مایع در جریان است به حالت جوشش درامده و سیال به بخار تبدیل شده و حبابهایی از بخار بوجود میاید . این حبابها پس از طی مسیر کوتاهی به منطقه ای با فشار بیشتر رسیده و منفجر میشود و تولید سر وصدا می کند و امواج ضربه ای ایجاد می کند و به مرز بین سیال و سازه ضربه زده و پس از مدت کوتاهی روی مرز جامد ایجاد فرسایش و خوردگی میکند .(corrotion( تبدیل مجدد حبابها به مایع و فشار ناشی از انفجار آن گاهی به ١٠٠٠ مگا پاسکال میرسد . از انجایی که سطوح تماس این حبابها با بستر سرریز بسیار کوچک می باشند نیروی فوق العاده زیادی در اثر این انفجارها به بسترهای سرریز ها و حوضچه های آرامش وارد می کند . این عمل در یک مدت کوتاه و با تکرار زیاد انجام می شود که باعث خوردگی بستر سرریز می شود و به تدریج این خوردگیها تبدیل به حفره های بزرگ می شوند . این مرحله را : Cavitation erosion or cavitation pitting می نامند. در سرریز های بلند چون سرعت سیال فوق العاده زیاد می باشد ‚در نتیجه نا صا فیهای حتی در حد چند میلیمتر هم می تواند باعث ایجاد جدا شدگی جریان شود . هر نوع روزنه با برامدگی تعویض ناگهانی سطح مقطع هم می تواند باعث جدایی خطوط جریان شود . این پدیده معمولا در پایه های دریچه ها بر روی سرریز ها‚در قسمت زیر دریچه های کشویی و انتهای شوتها رخ دهد . شرایطی که موجب کاویتاسیون می گردد اغلب در جریانهای با سرعت بالا پدید می اید . بطور مثال سطح آبروی سریز که ۴٠ تا ۵٠ متر پایین تر از سطح تراز آب مخزن می باشد بطور حاد در معرض خطر کاویتاسیون قرار دارد . پدیده کاویتاسیون در جریانات فوق اشفته در پرش هیدرولیکی در مکانهایی مثل حوضچه های خلاءزایی مشکلات فراوانی ایجاد می کند . صدمه کاویتاسیون به سازه های طراهی شده برای سرعتهای بالا و در سد های بلند و سرریزهای بزرگ یک مشکل دائمی است . کمیت بدون یعدی را که بیانگر جوشش ناشی از جریان مایع باشد عدد کاویتاسیون می نامند:  کاویتاسیون چیست، cavitation،حباب‌زایی،پدیده کاویتاسیون،خوردگی،کاویتاسیون،حفره‌سازی، خلازایی،انواع کاویتاسیون،راههای جلوگیری از کاویتاسیون،کاویتاسیون در پمپها،

  ==================================================================

  فاکتورهای موثر در پدیده کاویتاسیون :

  در طی حداقل ٢٠سال تجربه و بررسی عملکرد سرریزها ( شامل مدل و آزمایش بر روی پروتوتیپ ) این طور نتیجه گیری شده که کاویتاسیون در اثر عملکرد مجموعه ای از عوامل و شرایط است . معمولا یک عامل به تنهایی برای ایجاد مسئله کاویتاسیون کافی نیست ولی ترکیبی از عوامل هندسی و هیدرودینامیکی و فاکتورهای وابسته دیگر ممکن است منجر به خسارت کاویتاسیون گردد . از مهمترین عواملی که می توانند در این زمیه ممکن است دخیل باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  ۱٫عوامل هندسی : که شامل موارد زیر می شود .
  ناهمواریهای سطحی سرریز‚خصوصا برامدگیها و فرورفتگیهای موضعی – شکافهای دریچه های کشویی و پایه های دریچه های قطاعی – ستونها piers – درزهای ساختمانی -جدا کننده جریان ودفلکتورها Flow splitter & deflector – دهانه مجاری و لوله Ports of ducts & pipe – تغیر در شکل عبور جریان Change of water passage shape – انحنا یا انحراف در مسیر جریان در آبراهه Misalignment of conduit 2.عوامل هیدرودینامیکی :

  – دبی مخصوص – سرعت جریان – عملکرد دریچه – توسعه لایه مرزی
  ۳٫عوامل متفرقه :

  – انتقال حرارت در طی فروریختن – درجه حرارت آب – تعداد واندازه حبابهای درون آب Diffusion of air – پراکندگی هوا

  یکی از مثال های بارز و خطرناک کاویتاسیون در پره های توربین دیده می شود و به راحتی میتواند باعث تخریب پره گردد.از دیکر مثال هل برای این پدیده میتوان به کاویتاسیون در پروانه ی کشتی ها اشاره کرد.

  حُفره‌زایی (نام‌های دیگر: حباب‌زایی، خوردگی، کاویتاسیون، حفره‌سازی، خلاءزایی) (به انگلیسی: cavitation) پدیده‌ای است که در آن کاهش فشار باعث تبخیر موضعی مایع و ایجاد حباب‌هایی شود. این پدیده در پروانهٔ کشتی‌ها، اژدرها و پمپ‌های سانتریفیوژ و سرریز سدها رخ می‌دهد.

  در این پدیده که معمولاً در مایعات با حرکت متلاطم به دلیل اختلاف فشار در مایع رخ می‌دهد، فشار موضعی کم‌تر از فشار بخار مایع می‌شود. این امر باعث می‌شود تا مثلاً آب که در شرایط متعارف در ۱۰۰ درجه سانتیگراد شکل گازی پیدا می‌کند در دماهایی پایین‌تر زودتر به صورت گاز درآید.

  حباب‌های گازی ایجاد شده زمانی که دوباره به منطقه پرفشارتر وارد می‌شوند معمولاً منفجر می‌شوند. این ترکیدن حباب‌ها شوکی موج‌مانند ایجاد می‌کند که صدادار است و می‌تواند از طریق خوردگی حبابی به پروانه‌های کشتی آسیب برساند. هر نوع کشتی و هر نوع پروانه صدای حفره‌زایی ویژهٔ خود را تولید می‌کند و این باعث می‌شود تا خدمه زیردریایی‌ها بتوانند نوع کشتی‌های پیرامون خود را شناسایی کنند.

  حفره‌زایی انواع گوناگونی دارد:[۱]

  گونه‌های حفره‌زایی

  1. حفره‌زایی حبابی
  2. حفره‌زایی پره
  3. حفره‌زایی بُن پروانه
  4. حفره‌زایی ابری
  5. حفره‌زایی محفظهٔ پروانه
  6. حفره‌زایی نوکگردابه
  7. حفره‌زایی میانهٔ گردابه

  توزیع فشار در پیرامون پرهٔ پروانه کشتی

  1. سطح مکش
  2. سطح فشار
  3. لبهٔ جلو
  4. زاویهٔ
   شارش

  p: فشار هیدرواستاتیک
  pu: 
  فشار منفی
  po: 
  فشار مثبت
  pv: فشار تبخیر
  Vac. : 
  خلاء

  حفره‌زایی همچنین یکی از دلایل اولیه لرزش در پمپ‌های سانتریفوژ است. تولید حباب در پروانه پمپ وقتی رخ می‌دهد که طول مکش خالص مثبت مجاز (NPSHa) کمتر از عمق مکش درخواستی (NPSHr) پمپ شود. به این ترتیب به دلیل مکش موجود در محفظه پمپ، فشار مایع درون محفظه کاهش می‌یابد. طول مکش خالص مثبت (NPSH) عبارتی است که درباره شرایط مرتبط با پدیده حباب زایی پمپ توضیح می دهد.

  چنانچه فشار محفظه پمپ از فشار بخار مایع در دمای عملیاتی کمتر شود، مایع درون محفظه پمپ تبخیر شده و بصورت حباب درمی‌آید. این حبابها در برخورد با پروانه‌های پمپ ترکیده و نه تنها باعث لرزش پمپ می‌شوند بلکه آسیبهای جدی از جمله خوردگی زیاد در لبه پروانه‌ها و بدنه ایجاد می‌کنند که به مرور زمان باعث کاهش راندمان پمپ می‌گردد. وجود مانع در مسیر مکش، وجود زانویی در فاصله نزدیک ورودی پمپ و یا شرایط غیرعادی بهره‌برداری از عوامل این مسئله هستند.[۲]

  عمدتاً پدیده کاویتاسیون در سرریز سدها در سرعتهای بالا رخ می‌دهد گاهی در یک سیستم هیدرولیکی به علت بالا رفتن سرعت فشار منطقه‌ای کاسته شده و به حدی برسد که با فشار سیال در آن شرایط برابر شود، و یا در طول سرریز به دلیل ناصافی‌ها خطوط جریان از بستر خود جدا شده و در اثر این جداشدگی فشار موضعی در محل جداشدگی کاسته شود، و به فشار بخار سیال برسد، که در اثر این عوامل مایعی که در آن قسمت وجود دارد بلافاصله به جوشش درآمده و حباب‌هایی بوجود می‌آید که سرریز یا کانال در اثر ترکیدن این حبابها دچار صدمه و آسیب می‌شود، بطور معمول در سرعت‌های تقریباً ۲۰ متر بر ثانیه و بیشتر احتمال ایجاد پدیده کاویتاسیون وجود دارد، ولی کنترل این پدیده در سرعت ۱۵ متر بر ثانیه انجام می‌شود.

  تونل‌های حفره‌زایی

  در ایران، در دو دانشگاه تونل حفره‌زایی وجود دارد:

  • آزمایشگاه دریا دانشگاه صنعتی شریف
  • آزمایشگاه کاربردی هیدرودینامیک،دانشگاه علم و صنعت

  حفره زایی اولتراسونیک

  یکی از روش‌هایی که به طور گسترده برای تخریب سلول و همگن سازی استفاده می‌شود، استفاده از فراصوت است. هموژنایزر اولتراسونیک با ایجاد امواج شدید فشاری در یک محیط مایع، کار می‌کند. امواج فشاری باعث جریان در مایع شده و تحت شرایط مناسب موجب تشکیل سریع میکرو حباب می‌گردد که رشد و یکی شدن این حباب‌ها تا رسیدن به اندازه بیشینه و در نهایت ترکیدن آنها حرارت شدیدی ایجاد می‌نماید. به این پدیده کاویتاسیون گفته می‌شود. انفجار حباب‌ها تولید موج ضربه‌ای با انرژی کافی برای شکستن پیوند کووالانسی می‌کند. نیروی برشی حاصل از انفجار حباب و همچنین از جریان‌های اغتشاشی ناشی از ارتعاش صوتی برای همگن سازی و تخریب سلول استفاده می‌شود. این فرایند می‌تواند به پاشش مایع با سرعتی در حدود ۴۲۰ کیلومتر در ساعت، ایجاد فشاری معادل ۲۰۰ بار و یا دمای بالای نقطه‌ای ۴۵۰۰ درجه سانتیگرادی در آن شود.[۳

  هر گاه دمای مایع، در فشار ثابت افزایش و یا فشار آن در دمای ثابت، کاهش یابد، در نهایت حالت مایع شروع به تغییر کرده و حبابهای پر شده از بخار آب و یا گاز تولید می‌گردند. این حبابها را می‌توان به عنوان فضاهای خالی در مایع در نظر گرفت (در زبان انگلیسی کاویتی Cavity نام دارند).

  بنابراین هم بوسیله افزایش دما در فشار ثابت و هم کاهش فشار دینامیکی در دمای ثابت، حباب در مایع بوجود می‌آید. نخستین روش جوشیدن (Boiling) و دومین روش کاویتاسیون نام دارد .

  کاویتاسیون باعث ایجاد حباب در یک مایع در اثر کاهش فشار آن مایع می‌گردد. آب یا هر مایع دیگری، در هر درجه حرارتی به ازای فشار معینی تبخیر می‌شود.
  هرگاه در حین جریان مایع، فشار مایع در نقطه‌ای از فشار تبخیر مایع در درجه حرارت مربوطه کمتر شود،
  حبابهای بخار یا گازی در فاز مایع به وجود می‌آیند که به همراه مایع به نقطه‌ای دیگر با فشار بالاتر
  حرکت می‌نمایند.

  شاید برای برخی سوال باشد که تفاوت کاویتاسیون با فرایند تبخیر چیست، این تفاوت رامی توان از تعاریفی که از هر یک از آنها می‌شود جستجو کرد. تبخیر به صورت زیر بیان می‌شود:اگر تبدیل مایع به گاز ناشی از افزایش دما باشد آن را تبخیر می گوینددر حالی که تعریف تحت لفظی کاویتاسیون در زیر آمده است:

  اگر تبدیل مایع به گاز ناشی از کاهش

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : کاویتاسیون سوپر , کاویتاسیون , کاویتاسیون تبخیری , کاویتاسیون در پمپها و راههای جلوگیری از آن , Cavitation , انواع کاویتاسیون , کاویتاسیون پمپها , حفره زایی , کاویتاسیون در پمپها , پمپها

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دانلود پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی

 • دانلود پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی
  دانلود پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی دسته: پزشکی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 4280 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 38

  دانلود پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی

  قیمت فایل فقط 3,000 تومان

  خرید

  دانلود پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی به صورت کامل به همراه تصویر و توضیحات کامل قابل ارائه در هر سمیناری در 38 اسلاید قوی ترین پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی در ایران در زیر لیست برخی از عناوین موجود در این پاورپوینت

  سیستم عصبی چیست

  سیستم عصبى محیطى(Peripheral nervous system)

  رشته ‏هاى اتونومیک

  سیستم عصبى مرکزی(Central nervous system)
  سیستم عصبى مرکزى شامل نخاع شوکى و مغز است.

  ابتدا سه برجستگى به نام حبابهاى مغزى اولیه را تشکیل مى ‏دهد (تصویر)، این حبابها عبارتند از:

  1- مغز قدامى
  2- مغز میانى
  3- مغز خلفى که به طناب نخاعى پیوسته است.

  Central Nervous System (CNS)

  Peripheral Nervous System (PNS)

  سیستم اعصاب محیطی شامل:

  12 جفت عصب مغزی

  Ø

  31 جفت عصب نخاعی

  Summary of Function of Cranial Nerves

  31 جفت عصب نخاعی :

  Ø 8 زوج عصب گردنی (Cervical)

  Ø 12 زوج عصب سینه ای (Thoracic)

  Ø 5 زوج عصب کمری (Lumbar)

  Ø 5 زوج عصب خاجی   (Sacral)

  Ø 1 زوج عصب دنبالچه ای (Coccygeal)


  شبکه های عصبی محیطی

  v شبکه گردنی (Cervical Plexus): از پیوند شاخه های قدامی 4 عصب اول C1, C2, C3, C4 گردن تشکیل شده، اکثر عضلات گردن راعصب می دهد.

  v شبکه بازویی (Brachial Plexus): از ریشه های C5, C6, C7, C8, T1 تشکیل شده است و عضلات و اندام فوقانی و کتف را عصب می دهد. اعصاب مدین، اگزیلاری، رادیال و اولنار همگی از این شبکه بازویی منشعب می شود.

  v شبکه کمری (Brachial Plexus): از ریشه های عصبی L1, L2, L3, L4, T12 تشکیل می گردد و اندام تحتانی شکم و مناطق فوقانی ران را عصب دهی می کند.

  v شبکه خاجی (Sacral Plexus): از L4, L5, S1, S2, S3 تشکیل شده است وعمدتا عضلات لگن و قسمت اعظم اندام تحتانی را عصب می دهد. مثلا عصب سیاتیک از این شبکه جدا می شود.

  v شبکه دنبالچه ای (Coccygeal Plexus): از S4, S5 وعصب دنبالچه ای تشکیل شده است و پوست منطقه دنبالچه ای را عصب می دهد.


  دستگاه عصبی خودمختار    (Autonomic Nervous system)

  منابع

  قیمت فایل فقط 3,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : دانلود پاورپوینت آناتومی اعصاب محیطی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

تحقیق آماده با عنوان افزایش سرمایه در شرکت های سهامی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

استان شناسی و موقعیت جغرافیایی استان اردبیل

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :